Sprostowanie dotyczące wypowiedzi Prezesa ZNP w sprawie szczepień.

23 sierpnia 2021

Nie jest prawdą, jak napisał portal www.dziennik.pl, a w ślad za nim także www.gazetaprawna.pl, że wg prezesa ZNP: „Niezaszczepione osoby powinny być odsunięte od bezpośredniego funkcjonowania w szkole”.

Prezes ZNP nie udzielił takiego komentarza. Tekst jest nieprawdziwy i jak wyjaśnił jego autor powstał przez pomyłkę – stanowisko Polskiej Akademii Nauk ws. obowiązkowych szczepień nauczycieli zostało przypisane prezesowi ZNP.

Chodzi o fragment stanowiska PAN przytoczonego przez PAP: „Niezaszczepione osoby z grona pedagogicznego i pomocniczego powinny być odsunięte od bezpośredniego funkcjonowania w szkole w czasie pandemii, szczególnie w okresach jej nasilenia – brzmiała treść rekomendacji zespołu doradczego ds. COVID-19 przy prezesie PAN”, który został błędnie przypisany prezesowi ZNP.

Ta nieprawdziwa wiadomość została już usunięta przez portale – www.dziennik.pl i www.gazetaprawna.pl.

Aktualnie na portalu można przeczytać trzy teksty z prawdziwymi wypowiedziami prezesa ZNP na temat szczepień nauczycieli: https://www.gazetaprawna.pl/szukaj?c=1&b=1&o=1&s=0&search_term=&q=broniarz