Referendum w sprawie reformy edukacji

5 stycznia 2017

Baner

19 grudnia 2016 r. Związek Nauczycielstwa Polskiego poprosił prezydenta Andrzeja Dudę o zawetowanie ustaw wprowadzających reformę edukacji lub o zarządzenie referendum ogólnokrajowego w sprawie reformy systemu edukacji.

Natomiast 20 grudnia 2016 r. Zarząd Główny ZNP podjął uchwałę ws. wszczęcia sporu zbiorowego. O tej decyzji poinformowaliśmy Panią Premier i Prezydenta.

W przypadku podpisania ustaw wprowadzających reformę edukacji, Związek chce zainicjować obywatelski ruch na rzecz przeprowadzenia referendum z inicjatywy obywateli w sprawie nowego ustroju szkolnego i reformy oświaty.

Związek zwrócił się o wsparcie i przeprowadzenie ewentualnej kampanii referendalnej w sprawie reformy edukacji do wszystkich obywateli, podmiotów i stowarzyszeń krytycznie oceniających reformę oświaty przygotowaną przez minister edukacji Annę Zalewską. Chodzi o ugrupowania parlamentarne i pozaparlamentarne, organizacje pozarządowe, ekspertów, samorządowców, rodziców.

Dzisiaj, 4 stycznia w siedzibie ZNP odbyła się na ten temat rozmowa z przedstawicielami PO, .Nowoczesnej i Razem, OPZZ, a także z rodzicami z ruchu Rodzice przeciwko reformie edukacji oraz z Kolacją NIE dla chaosu w szkole.