Związek Nauczycielstwa Polskiego
Oddział Międzygminny w Wodzisławiu Śląskim

Inauguracja ogólnopolskiej kampanii ZNP

22 czerwiec 2018

 

15.05.2018 Ogólnopolska kampania pokazująca zarobki nauczycieli

15 maja 2018 roku rusza ogólnopolska kampania informacyjna „Chcemy godnie zarabiać!”, w której Związek zaprezentuje opinii publicznej zarobki nauczycieli. Rzeczywiste zarobki, a nie wirtualne średnie wynagrodzenia, którymi posługuje się ministerstwo edukacji.

– Chcemy, aby w przestrzeni publicznej pojawiła się informacja o rzeczywistych zarobkach nauczycieli. Chcemy, żeby wszyscy mieli świadomość, że ile wynosi minimalne wynagrodzenie początkującego nauczyciela – mówi Sławomir Broniarz, prezes Związku. – To szokująco niska stawka, szczególnie że w innych branżach pracownik otrzymuje „na dzień dobry” o wiele wyższe pieniądze, np. supermarkety oferują zarobki na poziomie 3,5 tys. zł – dodaje. – Oburza nas to, co Anna Zalewska mówi o pensjach nauczycieli, kiedy chwali się podwyżkami. Pokazujemy, jak jest naprawdę – podkreśla.

W ten sposób chcemy zwrócić uwagę na problem niskich płac w oświacie oraz na to, że skromne zarobki połączone z ogromną odpowiedzialnością już dziś zniechęcają młodych do podjęcia pracy w oświacie. Widać to na przykład w przedszkolach, które mają często kłopot ze skompletowaniem kadry. Za chwilę brak chętnych do pracy z dziećmi i uczniami może stać się poważnym problemem społecznym.

 

Inauguracja ogólnopolskiej kampanii informacyjnej ZNP

odbędzie się we wtorek, 15 maja o godz. 10.30 podczas konferencji prasowej prezesa ZNP.

Zapraszamy!