Apel o wstrzymanie niekorzystnych zmian w systemie edukacji-list otwarty!!!

22 lipca 2021

My, Obywatelki i Obywatele apelujemy o zaniechanie prac nad pakietem edukacyjnych zmian pod hasłem „lex Czarnek”.

21 lipca 2021 r. podczas Obywatelskiego Kongresu Edukacyjnego został opublikowany List otwarty do Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Premiera Mateusza Morawieckiego oraz do Parlamentarzystów z apelem o wstrzymanie niekorzystnych zmian w systemie edukacji planowanych przez Przemysława Czarnka, Ministra Edukacji i Nauki.

LIST OTWARTY

do Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy

Pana Premiera Mateusza Morawieckiego

Pań i Panów Parlamentarzystów

My, Obywatelki i Obywatele, apelujemy o wstrzymanie niekorzystnych zmian w systemie edukacji planowanych przez Przemysława Czarnka, Ministra Edukacji i Nauki.

Uważamy, że zmiany w ramach „lex Czarnek”:

W naszej ocenie, skutkiem zaproponowanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki zmian będzie spadek jakości kształcenia.

Jako przedstawicielki i przedstawiciele wspólnot lokalnych, samorządów miejskich oraz wiejskich, oświatowych związków zawodowych, kadry kierowniczej oświaty, nauczycieli i nauczycielek, organizacji społecznych, a także społeczności szkół publicznych i niepublicznych oraz jako rodzice i uczniowie stanowczo sprzeciwiamy się tym zmianom i apelujemy o zaniechanie prac nad całym pakietem zmian w edukacji pod hasłem „lex Czarnek”!

Edukacja jest naszym dobrem wspólnym. Edukacja publiczna jest również dobrem, które wszyscy współfinansujemy, a Obywatelki i Obywatele mają prawo do wyrażenia troski o edukację i oczekują, że będą mieli także wpływ na jej kształt.

My, Obywatelki i Obywatele:

– oczekujemy, że edukacja będzie przedmiotem wspólnej debaty,

– apelujemy o zaniechanie prac nad pakietem edukacyjnych zmian pod hasłem „lex Czarnek”.

Warszawa, 21 lipca 2021 roku

Kongres można obejrzeć na naszym facebookowym profilu:

Relacja w Głosie: https://glos.pl/obywatelski-kongres-edukacyjny-czy-szkola-przetrzyma-grozne-pomysly-przemyslawa-czarnka