Związek Nauczycielstwa Polskiego
Oddział Międzygminny w Wodzisławiu Śląskim

Miasteczko edukacyjne w Warszawie!

5 października 2022

Miasteczko to inicjatywa ZNP w ramach trwającej akcji protestacyjnej ws. narastających problemów edukacji. Jest efektem współpracy z Radą Szkolnictwa Wyższego i Nauki ZNP, Forum Związków Zawodowych, rodzicami i organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz edukacji,

– Miasteczko to przede wszystkim miejsce rozmów o edukacji o tym jaka dziś jest edukacja, a jaka być powinna i jak ją chcemy wspólnie zmieniać – mówił prezes ZNP. – W miasteczku będzie też można m.in. uzyskać poradę prawnika czy pomoc eksperta ds. awansu zawodowego. Zapraszamy wszystkich!

Oto, co trzeba wiedzieć o miasteczku:

* CAŁODOBOWE: Miasteczko będzie działało od 8 do 14 października br. przez całą dobę.

* DYŻURY: W miasteczku mają pełnić dyżur członkowie Związku z całego kraju.

* DEBATY: W każdym dniu debata będzie toczyła się wokół wiodących tematów poruszonych podczas paneli dyskusyjnych (m.in. w godz. 10.30-13 i 15-17).

Każdego dnia zaprezentujemy Plan lekcji, czyli szczegółowy plan dnia i osoby biorące udział w wydarzeniach.

* PORADY: Odwiedzający miasteczko będą mogli skorzystać z porad prawników, wsparcia psychologów czy specjalistów od awansu zawodowego.

* TEMATY DNIA: Będzie mowa m.in. o:

* WSPÓLNIE. W miasteczku oprócz członków ZNP będą obecni m.in. przedstawiciele rodziców, samorządowców, innych oświatowych związków, organizacji społecznych wspierających edukację.

* PIKIETA: 15 października przed siedzibą MEiN w Warszawie. Pokażemy rekomendacje, jakie pojawią się w czasie debat w miasteczku.

Miasteczko stanie w centrum Warszawy – w centralnym miejscu, dostępnym dla wszystkich zainteresowanych.

– Zapraszamy na jego inaugurację w sobotę, 8 października. O szczegółach poinformujemy w piątek – poinformowała Urszula Woźniak (ZG ZNP).

– Dzisiaj, 5 października obchodzimy  Światowy Dzień Nauczyciela – święto proklamowane przez UNESCO. Związkowa społeczność na całym świecie skupiona wokół Education International wzywa, by:

– inwestować w nauczycieli

– szanować nauczycieli

– i ufać nauczycielom, bo są profesjonalistami!

Takie życzenia składam i polskim nauczycielom i nauczycielkom – powiedział prezes ZNP.

TRANSMISJA konferencji do obejrzenia:

FACEBOOK: @znpedupl

YOU TUBE kanał: „ZNP przedstawia”