14 grudnia Sejm przyjął reformę edukacji. 19 grudnia PIKIETA!

5 stycznia 2017

Niedobra zmiana

Prawo i Sprawiedliwość – we właściwym dla siebie stylu – w nocy 14 grudnia, wyłączając mikrofony, przepychając na siłę i nie odpowiadając na pytania, wygrało głosowanie i uchwaliło nowe prawo oświatowe. Apelujemy: Panie Prezydencie! Nie podpisuj złej zmiany dla polskiej edukacji!

Swoją decyzją partia rządząca zlekceważyła:

– miliony uczniów i rodziców, skazując ich na wieloletni chaos programowy i organizacyjny;

– dziesiątki tysięcy nauczycieli zagrożonych utratą pracy i redukcjami zatrudnienia;

– samorządy i lokalne społeczności skupione wokół gimnazjów i zmuszone do poniesienia kosztów zmian.

W poniedziałek, 19 grudnia o godz. 17.00 spotykamy się wszyscy przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie, gdzie będziemy demonstrować swój sprzeciw wobec ustawy i apelować do Prezydenta RP o weto.

Następnie Zarząd Główny ZNP podejmie decyzję o kształcie dalszych działań.

Cały czas można podpisywać petycję w obronie polskiej szkoły.

Nie jesteśmy sami!